RSS 2.0

МІСЯЧНИК ОЗЕЛЕНЕННЯ ТА БЛАГОУСТРОЮ ЮНИХ ЛІСІВНИКІВ І ЛІЦЕЇСТІВ МИХЛЯНСЬКОГО ЛІЦЕЮ
Категорія: Біологія / Географія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 4
Дата: Вчора, 10:10

Квітень - весняний місяць, коли вже насправді пробуджується природа, буяють білим цвітом дерева і перші квіти, а земля кличе людей до праці.

Традиційно в ці дні в Михлянському ліцеї (директор Михайло Лисюк), що на Ізяславщині, його ліцеїстами і юннатами щорічно відзначається День довкілля та День екологічних знань.

З метою виховання в місцевих учнів свідомого ставлення до природи, почуття власної відповідальності за збереження довкілля і поліпшення благоустрою навколишнього середовища в Михлянському ліцеї було організовано й проведено місячник озеленення та благоустрою.

В рамках місячника проведено ряд акцій і конкурсів, учнями та юннатами - вихованцями знаного на Хмельниччині учнівського лісництва упорядковано і приведено до належного санітарного й естетичного стану територію свого навчального закладу, прилеглу територію і клумби квітів біля обеліска односельчанам, які загинули на фронті в роки Другої світової війни.

Також ліцеїсти, котрі незабаром стануть випускниками ліцею, взяли активну участь у Загальнонаціональній акції єднання та віри «Випускники-2024 року для майбутніх поколінь», акції до відзначення Всесвітнього дня Землі «Моє дерево Перемоги», дружно висадивши кущі самшиту, що стали новим доповненням зелених насаджень дендропарку їхнього закладу освіти.

За матеріалами ФБ Михлянського ліцею та сайту «Юннати Хмельниччини»






ВИВЧАЄМО І ПІЗНАЄМО ДОВКІЛЛЯ ТА СЛАВНЕ МИНУЛЕ РІДНОГО КРАЮ
Категорія: Публікація сайту / Географія / Екологія / Природознавство / Педагогіка / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 28
Дата: 15-04-2024, 13:17






Екологічна освіта і виховання підростаючого покоління - важливий напрямок навчально-виховного процесу та освітньої діяльності педколективу Вільховецької ЗОШ І-І-ІІІ ступенів імені педагога-натураліста Федора Степановича Бацури (директор Ігор Шевченко), що на Новоушиччині.
 
З настанням тепла вчителі намагаються скористатися гарною погодою і проводити навчання в природних умовах, використовуючи кожну погожу днину й місцеве довкілля, бо Наддністрянщина багата на неповторну своєю чарівною красою ліси, лани, річкові долини, скелясті й кам’янисті кручі, вкриті зеленими килимами різноманітної, квітучої і духмяної рослинності.
Скориставшись сонячним днем 12 квітня, вчителі Любов Грохольська, Олена Григораш, Ліана Галаш, Галина Крохмалюк і Людмила Гром'як провели в місцевому лісі «Ріжок» для учнів початкових класів інтегрований урок-квест «По сіль…» у форматі природничо-краєзнавчої екскурсії.

Директор Ігор ШЕВЧЕНКО




ЮНІ ЛІСІВНИКИ ПЛІЩИНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ ЗБЕРІГАЮТЬ ТРАДИЦІЇ І ПРИМНОЖУЮТЬ ЗДОБУТКИ СВОГО УЧНІВСЬКОГО ЛІСНИЦТВА
Категорія: Публікація сайту / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 2 198
Дата: 7-03-2024, 14:37
   
В Пліщинській гімназії тривалий час функціонує учнівське лісництво «Пліщинське», єдине таке на Хмельниччині, що має почесне звання зразкового, а на його базі хмельницькі натуралісти десять років  поспіль організовували плідну гурткову й навчально-методичну роботу.
Керівник учнівського лісництва та гуртків юних лісівників - Микола Андрійович Зведенюк, вихованці якого, під його ж керівництвом, вивчають лісівничі дисципліни, проводить з ними практичні заняття й наукові дослідження за завданнями науковців, екскурсії, трудові десанти з метою участі в лісокультурних заходах і профорієнтації на лісівничі професії тощо.
Успішну діяльність учнівського лісництва в контексті співпраці з освітянами постійно забезпечували дбайливі й щедрі шефи - шепетівські лісівники під керівництвом директора ДП «Шепетівське лісове господарство» Володимира Михайловича Сасюка, які допомогли своїм підопічним створити на базі школи красивий шкільний дендропарк та обладнали їм кабінет лісознавства.

Більш детально про все це можна довідатися за гіперпосиланнями»:

- Енциклопедія лісового господарства Хмельниччини. Інформаційно-довідкове видання. – Хмельницький: ТОВ «Поліграфіст – 3», 2020. – 248 с. ;

- Ліси Хмельниччини. Науково-популярне видання. Тимощук О. О., Зведенюк М. А., Климчук В. В. – Хмельницький: ТзОВ «Поліграфіст», 2017. – 264 с. іл. ;

- Живі смарагди Шепетівщини. Нарис про природні багатства краю, здобутки діяльності лісогосподарського підприємства та учнівських лісництв /За редакцією М. А. Зведенюка, керівника зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», вчителя хімії Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шепетівського району/. - Шепетівка: ФОП Фрейліхман З. Ю., 2016. - 136 с. іл. ;

- Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини. Навчально-методичний посібник на допомогу керівникам гуртків юних лісівників. Зведенюк М.А. – Київ-Хмельницький: ТзОВ «Поліграфіст», 2019. – 752 с.

- Навчальна екологічна стежка «У барвистім дивосвіті» Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Розробник М.А.Зведенюк (паспорт з описом). 29.03.2021 р.

За матеріалами сайту «Юннати Хмельниччини»




Шкільна електронна книгарня
Категорія: Бібліотечна справа / Біологія / Екологія / Природознавство | Автор: Sirman | Переглядів: 155
Дата: 31-05-2023, 13:56
Відсьогодні учні Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів іменіпедагога-натураліста Федора Степановича Бацури, що на Новоушиччині, отрималидля освітніх потреб електронну книгарню цікавої і змістовної природничо-краєзнавчоїлітератури. Її створення відбувалося за інформаційно-методичної підтримкихмельницьких педагогів-натуралістів та з використанням їх електронної базиоцифрованої літератури еколого-натуралістичного, історико-краєзнавчого танаціонально-патріотичного змісту, що побачила світ у минулі роки й останнімчасом.


elektronnoyi-bbloteki-vlhoveckoyi-zosh-st.-men-f.s.bacuri.-szhatyy.pdf [1.24 Mb] (cкачувань: 14)  




ШКІЛЬНА ЕЛЕКТРОННА КНИГАРНЯ
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Екологія | Автор: Zaspa | Переглядів: 152
Дата: 25-05-2023, 12:20
Відсьогодні учні Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені педагога-натураліста Федора Степановича Бацури, що на Новоушиччині, отримали для освітніх потреб електронну книгарню цікавої і змістовної природничо-краєзнавчої літератури. Її створення відбувалося за інформаційно-методичної підтримки хмельницьких педагогів-натуралістів та з використанням їх електронної бази оцифрованої літератури еколого-натуралістичного, історико-краєзнавчого та національно-патріотичного змісту, що побачила світ у минулі роки й останнім часом.
Відтепер кожен вільховецький учень, педагогічний працівник або кожен бажаючий зможуть вільно користуватися цим цифровим джерелом інформації та знань, завдячуючи можливостям інформаційно-телекомунікаційних технологій Інтернету та електронним ресурсам шкільного сайту http://vilhovets-school.edukit.km.ua/ .
Більш детально книгарню див. за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1UdlFn13j_TrNN2rsHOZoLZaXq4-k94Wv/view?usp=sharing.
 





За матеріалами сайту «Юннати Хмельниччини»




ПЕДАГОГОГАМИ-НАТУРАЛІСТАМИ ПРОВЕДЕНО ОБЛАСНИЙ ЗБІР ЮННАТІВ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ
Категорія: Публікація сайту / Біологія / Географія / Екологія / Природознавство | Автор: Zaspa | Переглядів: 1 795
Дата: 21-03-2023, 09:23
 





15 березня 2023 року відбувся обласний збір юннатів, який проводився педагогами-натуралістами еколого-натуралістичного напряму Хмельницького ОЦТКУМ за сприяння та активної участі науковців кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету.
Еколого-натуралістичний захід, який відбувається в юннатів щорічно й традиційно багато десятиліть поспіль, проводився цьогоріч відповідно до завдань Плану комплексних заходів з екологічної освіти і виховання та формування екологічної культури дітей, учнівської і студентської молоді закладів освіти Хмельницької області на 2021-2025 рр. та з метою підвищення ефективності і якості організації й проведення в закладах освіти еколого-натуралістичної, дослідницько-експериментальної, природознавчої і природоохоронної роботи дітей шкільного віку, виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді, яка захоплюється природничими науками й дослідництвом, та залучення її до участі в юннатівських заходах.
Важливість і потребу юннатівського напрямку навчально-виховної роботи в закладах освіти нашого краю та підтримку його місцевими органами самоврядування важко переоцінити, адже залучення учнів до юннатівської роботи забезпечує їх всебічний розвиток і виховання в контексті навчальної праці й дослідництва аграрного і екологічного спрямування, засвоєння додаткових знань з природничих наук і оволодіння практичними навичками й уміннями, ведення профорієнтаційної роботи з учнями, яка сприятиме усвідомленому вибору ними професії і навчального закладу для її здобування, а також своєї майбутньої професійної діяльності.
Визначальними завданнями вищезазначеного Плану комплексних заходів поряд із екологічними освітою і вихованням є й забезпечення місцевою владою і закладами освіти реалізації у форматі юннатівської роботи невідкладних сьогодні завдань трудового й національно-патріотичного виховання підростаючого покоління українців в контексті українського патріотизму та євроінтеграції.

За матеріалами сайту «Юннати Хмельниччини»





Перемога шепетівських юннатів
Категорія: Біологія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Sirman | Переглядів: 189
Дата: 11-01-2023, 11:51
Вихованці юннатівських гуртків Шепетівського міського ЦЕНТУМ посіли ІІ місце уВсеукраїнській дитячо-юнацькій еколого-патріотичній грі «Паросток» танагороджені Грамотою Національногоеколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, відповідно до підсумків журі Гри за 2022 рік. 





НА ВЕРХ